Yavaş Alışveriş Deneyimi, Satınalma Bütçesini Arttırıyor

E-ticaret endüstrisi, çevrimiçi satın almayı daha hızlı hale getirmeye o kadar odaklandı ki, daha iyi hale getirmeyi unuttu.Yavaş alışveriş tam da bu noktada devreye giriyor. İddialı bir yavaş alışveriş platformu olan Pinterest’e göre insanlar yavaşladığında daha fazla harcarlar. Aslında %50 daha fazla. Her ay 478 milyon insan yeni fikirler keşfetmek ve bir sonraki alışverişleri için ilham almak amacıyla Pinterest’i kullanıyor. Pinterest bir ülke olsaydı dünyanın üçüncü büyük ülkesi olur ve Amerika Birleşik Devleri’nin önünde yer alırdı.Tam da bu sebeple Yavaş Alışveriş konumuzu Pinterest’in araştırmalarına ve küresel hedef kitleleri üzerinde yaptığı analizlere dayandıracağız.

Yavaş Alışveriş
Her Ay 478 Milyon Insan Yeni Fikirler Keşfetmek Ve Bir Sonraki Alışverişleri Için Ilham Almak Amacıyla Pinterest’I Kullanıyor.&Nbsp;
  • Pinterest’in küresel hedef kitlemisinin %60’tan fazlasını kadınlar oluşturuyor
  • Pinterest’in erkek pinner’ların ve Z Kuşağı pinner’ların sayısı yıldan yıla %40 artıyor
  • Pinner’ların %85’i yeni bir projeye başlayacağı zaman Pinterest’i ziyaret ettiğini söylüyor
  • Pinterest’teki insanlar yeni fikirler duymaya isteklidir. Yani sizin söyleyeceklerinizi de duymak isterler. Markaların sağladığı içerikler Pinterest deneyimini kesintiye uğratmaz; ilham verir

İnsanlar Pinterest’i geleceği planlamak için kullanıyor. Markalar tüketicilere buradan ulaşarak rakiplerinden önce davranıyor ve tabii erken aşamada sahip oldukları istatistikler erken aşamada avantaj sağlıyor.

Yavaş Alışveriş
Pinterest’In Küresel Hedef Kitlemisinin %60’Tan Fazlasını Kadınlar Oluşturuyor

Eğlenceli Bir Alışveriş Tecrübesi İçin Yavaş Alışveriş Şartı

Karantina sırasında e-ticaretle ilgili tüm manşetlerde, insanların çevrimiçi alışveriş yapmayı sevdiğini düşünürdünüz. Aslında tam olarak öyle değil. En son araştırmalara göre, her 10 kişiden sadece 4’ü mağaza yerine online alışverişi tercih ediyor.

Neden? Çünkü alışveriş yapanlar göz atmayı özlüyor. Mağazalarda vakit geçirmeyi özlüyorlar. Düşünmek, bakmak, eğlenmek her zamankinden çok ön planda. Çevrimiçi alışverişi hızlı hale getirmek için uğraşan endüstri bunu eğlenceli hale getirmesi gerektiğini unuttu.

İşlem hızı her zaman iyi bir şey değildir. İnsanların alışveriş yapmaktan gerçekten hoşlanmadığını varsayar. Pinterest’in araştırması; insanların alışverişe daha fazla zaman harcadıklarında daha fazla para harcadıklarını gösteriyor.

Shopper Spend Chart 1216X638 X2
Yavaş alışveriş meyvesini verir: İnsanlar satın almak için bir hafta ayırdıklarında, yaklaşık %50 daha fazla harcarlar.

Satın almak bir angaryadır. Alışveriş eğlencelidir.

İnsanlar gerçekten istediklerini bulmak için yavaşladıklarında, deneyime daha fazla farkındalık getirirler. Yavaş yemek ve yavaş güzellik anları gibi, yavaş alışveriş yapanlar da göz atarken yanlarında niyet ve değerler getirir. Örneğin, Z kuşağı hedef kitlesinin çoğunluğu çevre dostu bir ürün için daha fazla para ödeyeceklerini söylüyor.

Pinterest Yavaş Alışveriş İçin Tasarlandı

İnternet yavaş alışverişte kötü olabilir, ancak Pinterest bu konuda harika. Diğer siteler insanları dönüşüm için acele ettirirken, Pinterest onları göz atmaya ve düşünmeye ve daha fazlasını satın almaya davet ediyor.

Gerçek dünyayı keşfetme sevincini çevrimiçi alışveriş kolaylığıyla birleştirmek, alışveriş ürün stratejisi için yol gösterici bir güç haline geldi.

Bu nedenle tüketicilerin sosyal medya platformlarına kıyasla Pinterest’te alışveriş yapmak istediklerini söyleme olasılıkları daha yüksek. Aynı zamanda daha fazla harcama yapmalarının nedeni de bu. İnsanların yavaşlamasına izin verdiğinizde, kârınız artar. Pinterest’te alışveriş yapanlar, diğer platformlardaki alışveriş yapanlardan 2 kat daha fazla harcama yapar ve sepet boyutu %85 daha büyüktür.

  • Pinterest’te alışveriş yapanlar, Pinterest kullanmayan insanlardan 2 kat daha fazla harcıyor

Yavaş alışveriş yapan insanlar doğru şeyi arıyorlar. Bu yüzden onu bulduklarında, ona sadık kalıyorlar.

Pinterest’i Yavaş Alışveriş Platformu Olarak Nasıl Verimli Kullanırsınız:

Kitlenizle alışveriş yapmaktan keyif aldıkları yerde tanışın. Onlara markanızı keşfetmeleri için alan verin. Kategoriler arası fikirler sunun. İlişkilendirme pencerelerinizi genişleterek elde ettiğiniz değeri hesaba katın. Ve unutmayın; onların zamanı sizin paranızdır.

1.Kataloğunuzu Yükleyin

Pinterest müşterileri her zaman yeni ürünler arayışındadır. Sizinkinin keşfedilebilir olduğundan emin olun. Tüm ürün kataloğunuzu tek seferde göz atılabilir ürün Pinlerine dönüştürmek için Pinterest Kataloglarını kullanın.

2.Pinterest Etiketini Yükleyin

Dönüşümleri ölçmek ve alışveriş kampanyaları veya yeniden hedefleme için reklamları optimize etmek için etiketi sitenize ekleyin. Dönüşüm sağlamak için daha fazla zaman harcayan müşterileri yakalamak için ilişkilendirme pencerelerinizi birkaç hafta veya daha fazla uzatmayı düşünün.

Yukarı Kaydır
Kapat