Pandemi Sonrası, Spiritüel Yaklaşımlar Hayatımıza Nasıl Yön Verecek?

Spiritüel Yaklaşım Ne Demektir?

Spiritüel Fransızca kökenli bir kelimedir. Tinsel, ruhsal anlamlarına karşılık gelmektedir. Spiritüalizm ise ruhçuluk demektir. Kısaca, ruhunu huzura kavuşturmayı bilen, iç dünyasında kendisi ile barışık olmayı seçen ve düşünce biçiminde pozitifliği benimsemiş kişiler için kullanılan bir sıfattır.

Latince ruh anlamına gelen spiritus sözcüğünden türetilmiş olan spiritüalizm, öte alemcilik olarak da ifade edilmektedir. Ve günümüzde spiritüel, spiritüellik, spiritüel enerji, spiritüel insan gibi kavramlar insanların ilgi odağı haline gelmiştir.

Salgın Sonrası Sipiritüel Yaklaşımlar

Her büyük salgının ardından insanlık kendisini yeniden kurgulayarak değişim geçirir. Salgın sonrası yaşanan travma insanlığın anlam arayışını yeniden şekillendirirken alternatif korunma yöntemlerine ve spiritüel yaklaşımlara ilgi artar.

Pandemi sonrası insanlığın kadim bilgilere saygı gösterdiği, eski olmasına rağmen bu antik incilerin zamanın testine dayanan büyük birer anlam taşıdığına olan inancın arttığı bir dönem olacak. Bu inanış 2021’in en modern ve açık fikirli yaklaşımı olan Modern Mystic ve onun getirisi olan alternatif spiritüel yaklaşımlar olarak bir çoğumuzun hayatına yön verecek.

Astroloji, numeroloji, tarot, çakralar, auralar, psişik gelişim bu dünyanın gizemlerini bilmek istiyenlere ve sahip olduğu sırları çözmeye can atanlara alternatif bir yol haritası çizecek. Doğal olarak meraklı, ruhsal bilgeliği ve ezoterik bilgiyi yutmak için doyumsuz bir arzusu olanlar internet üzerinden sürekli olarak ders alarak, web seminerleri izleyerek, kitap okuyarak ruhunu doyurmanın yolunu arayacak.

Bundan çok uzun zaman önce, erkeklerle kadınlar geceleyin yıldızlı gökyüzüne baktılar ve bu yıldızların ne olduğunu, yaşamları üstünde ne etkiler yaptığını merak ettiler. Başlangıçtaki bu ilk sorulardan astroloji doğdu. Hiç kimse, astrolojinin yazı öncesi geleneğinin ne kadar eski olduğunu tam olarak bilmiyor. Yazılı tarihte ilk ortaya çıkışı ise MÖ 2500 yılında, gezegenlerin insanın kaderini etkileyen güçlü tanrılar olduğuna inanılan Mezopotamya’da olmuştur. Bu ilk astrologlar gökyüzünü dikkatle izlemeye ve onun geceleri parıltılı, muhteşem sessizliğinde gördüklerinde düzenli kayıtlarını tutmaya başladılar. Astroloji danışmanları Kraliyet ailesine devlet yönetimi konusunda akıl verirlerdi ve Mezopotamya tarihinin erken dönemlerinde astroloji “kraliyet sanatı” olarak düşünülürdü.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Astroloji

Nümeroloji, Okültizm’in bir dalı olup, evrenin sayısal bir kurgu içerdiğini, evrendeki hiçbir şeyin rastlantıya dayanmadığını, her şeyin sayısal bir düzen içinde meydana geldiğini varsayar ve sayılarla ilgili çeşitli analitik ve sentetik çalışmalarla, evrendeki ve olaylardaki gizli yasa ve ilkeleri keşfetmeyi amaçlar.

https://tr.wikipedia.org/wiki/N%C3%BCmeroloji

Kitlelerin ilgi alanlarını ve yönelimlerini sene boyunca detaylıca inceleyen Pinterest; Protection crystals, Manifestation techniques, Fantasy map making, Visualize your highest self ve Zodiac sign facts yöntemlerine olan ilginin geçtiğimiz senelere oranla %100 arttığını söylüyor.

Farklı fikirlere ve inançlara olan saygımız ve açık fikirliliğimiz cepteyse, ‘Korunma Kristalleri’ ile başlayarak ruhani dünyaya dalalım. Yaklaşık 6 bin yıllık geçmişi ile kristaller kusursuz desenlere sahiptir ve her birinin kendine özgü enerjisi vardır. Kristaller titreşim yolu ile çalışır ve bize ruhsal ve bedensel rehberlik ederler, enerji blokajlarını ortadan kaldırabilirler. Çakra sistemimiz için önemlidirler. Evinizde, ofisinizde ya da takı olarak enerji veren kristalleri bulundurmak yüksek frekansları sayesinde kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlar.

Spiritüel Yaklaşımlar: Örneğin Güçlü Bir Enerji Temizleyici Olan Sitrin Taşı
Spiritüel Yaklaşımlar: Örneğin Güçlü Bir Enerji Temizleyici Olan Sitrin Taşı, Negatif Enerjiyi, Pozitife Dönüştürme Gücüne Sahiptir.
Spiritüel Yaklaşımlar: Ametist Yüksek Şifa Gücü
Spiritüel Yaklaşımlar: Ametist Yüksek Şifa Gücü Sayesinde Sizi Zihnin Karmaşasından Uzaklaştırırken, Ruhunuzu Dinginliğe Davet Eder.
  • Yatak odası enerjisi açısından kristaller, uykuya yardımcı olmak için rahatlatıcı, meditatif bir kalite sağlar. Selestit rahatlatıcı, sakinleştirici, kaygıyı hafifletici bir kristaldir, huzurlu bir gece uykusu sağlar.
  • Ofisinizde daha fazla güven ve bereket için Pirit zenginlik, bolluk, kariyer sağlayan bir kristaldir.
  • Kapının hemen dışına yerleştirilen Siyah turmalin negatif enerjileri, ağır enerjik toksinleri emer ve evinizi korur.
Spiritüel Yaklaşımlar: Kristalleri Temizlemek
Spiritüel Yaklaşımlar: Kristalleri Temizlemek Ve Şarj Etmek Için Dolunayın Işıkları En Etkili Zamandır. Dolayısıyla Kristallerinizi,&Nbsp;Yeni Isteklerinize Hizmet Etmeye Hazırlamak Için Dolunay Ritüelleri Yapabilirsiniz.

Spritüel Yaklaşımlar: 12 Zodyak Burcu:

Zodiac sign facts; ise astrolojide bulunan 12 burca sahip insanların davranışlarının, tutumlarının, tutkularının, güçlü yanlarının ve zayıflıklarının kılavuzudur.2021’de burcumuza göre hayatımıza yön vermeye başlayacağız.  Dekorasyon tercihimiz, kıyafet seçimimiz, yemek seçiçimiz, aylara göre şanslı günlerimiz, bize uygun renkler alışveriş alışkanlıklarımıza, işe başvuru günümüze, sevgili seçimimize dahi yön verecek.

Spiritüel Yaklaşımlar: Manifesto Tekniği

Son olarak Manifestation tekniği; arzunuzu görselleştirmek ve onu gerçeğe dönüştürmek için hayal gücünüzü kullanmak anlamına gelir. Kısacası hayalleri gerçeğe dönüştürmek demektir ve çekim yasasının merkezinde yer alır. Çekim yasasına dayanarak, üzerinde düşündüğünüz her şeyi gerçekliğinize çekersiniz. Bu tekniklerden bir örnek vermem gerekirse; ‘Senaryo yazma’, zihninizi şu anda dilediğiniz şeyin çoktan gerçekleştiğini düşünmek için kandıran gelişmiş bir çekim yasası tekniğidir. Basitçe ifade etmek gerekirse, senaryo yazma, sanki olmasını istediğiniz şeye zaten sahipmişsiniz gibi hayatınızı yazarken tanımladığınız bir tekniktir. Doğru yapıldığında, sonuçlar o kadar akıllara durgunluk veriyormuş ki piyasadaki en güçlü çekim yasası aracı olabilirmiş. Biz söyleyenlerin yalancısıyız…

Yukarı Kaydır
Kapat