10 En Pahalı NFT’lerin Dünyasına Yakından Bir Bakış

Şimdi şimdiye kadar satılan 10 en pahalı NFT’yi vurguladık, her birine daha yakından bakalım. Bu belirteçlerin arkasındaki değeri gerçekten deşifre etmek için, her projenin arkasındaki topluluklara, çok koleksiyonlu projelerin nadirliğine ve sanat eserinin kendisine daha derinlemesine bakacağız. Göreceğimiz gibi, CryptoPunks gibi projeler koleksiyoncu toplulukları sayesinde büyük takipçi kitleleri elde etti.

10 En Pahalı Nft'Lerin Dünyasına Yakından Bir Bakış
10 En Pahalı Nft’Lerin Dünyasına Yakından Bir Bakış

Son zamanlarda popülaritede böylesine astronomik bir artışla, NFT’lerin fiyatı yükseldi. Yüz binlerce dolara koleksiyon satan popüler projeleri görmek nadir değildir. Bu yazıda, satılan en pahalı NFT’lerden bazılarına daha yakından bakacağız.

Bununla birlikte, inceleyeceğimiz parçalardan birinin değeri, daha geleneksel bir sanat müzayedesine benzeyen sanatın kalitesine daha fazla bağlı.

Bazı NFT Platformlarına Yakından Göz Atın

Satılan en pahalı 10 NFT’ye hızlıca göz atalım:

  • 1. ‘The Merge’ — $91.8m – 30,000 toplayıcı bu NFT’nin parçalarını satın almak için bir araya geldi.
  • 2. The First 5000 Days — $69.3m – Şimdiye kadar tek edisyonlu satılan en pahalı NFT.
  • 3. Clock — $52.7m – Pak tarafından tasarlanan Julian Assange’ın hapis cezasının gerçek zamanlı bir sayacı.
  • 4. HUMAN ONE — $28.985 – Beeple tarafından tasarlanan 360 derecelik bir hibrit sanat eseri NFT.
  • 5. CryptoPunk #5822 — $23.7m – En pahalı CryptoPunk NFT bile satıldı.
  • 6. CryptoPunk #7523 — $11.75m – Tüm koleksiyondaki en nadir üçüncü CryptoPunk.
  • 7. CryptoPunk #4156 — $10.26m – Tüm CryptoPunk’taki en pahalı üçüncü NFT.
  • 8. CryptoPunk #3100 — $7.67m – Tüm koleksiyondaki yedinci nadir CryptoPunk.
  • 9. CryptoPunk #7804 — $7.6m – Saygın CryptoPunk’ın en nadir ‘Alien’ NFT’lerinden biri.
  • 10. Crossroad — $6.6m – Bir vücudun yanından geçen insanları betimleyen soyut, hareketli bir NFT.

1. The Merge

Son olarak, şimdiye kadar satılacak en pahalı NFT, Pak’ın “The Merge” filmiydi. 91,8 milyon dolarlık fiyat etiketi, yaşayan bir sanatçı tarafından halka satılan bir sanat eseri için rekor oldu. NFT, Nifty Gateway’de 312.686 birim kütle (tek NFT idi) satın alan 28.893 koleksiyoncuya satıldı. Bu birimlerin başlangıç fiyatı her altı saatte bir 25$ artan 575$’dı.

Im 447827
1. ‘The Merge’ — $91.8m

NFT’nin kendisi siyah bir arka plana karşı üç büyük beyaz kütleden (noktadan) oluşur. Kitlesel alıcılar ne kadar çok birikirse, kitleleri o kadar büyük olur. NFT, token arzının zamanla azalmasını sağlayan yerleşik bir kıtlık mekanizmasına sahiptir. Aktarılan her Birleştirme jetonu, alıcı cüzdanın jetonu ile birleşerek daha yüksek bir kütle değeri ve tek bir jeton ile sonuçlanır. Belki zamanla, bu sadece son bir kütle ile sonuçlanacaktır.

NFT sahipleri için diğer koleksiyoncular tarafından elde edilen kütleyi takip etmelerini sağlayan yerleşik bir lider panosu vardır. Lider panosunun ilk 100’ü ve ilk 5’i farklı stil sınıflarıyla ödüllendirilecek. Elde edilebilecek en büyük sınıf, en iyi koleksiyoncuya verilen Alpha sınıfıdır. NFT’nin bu dinamik yapısı, onu diğer koleksiyonlardan gerçekten ayırıyor ve muhtemelen neden bu kadar yüksek bir fiyata satıldığının büyük bir parçası. Bununla birlikte, fonlar tek bir kişiden ziyade yaklaşık 30.000 yatırımcıdan toplandığından, bunun şimdiye kadar satılan en pahalı NFT olup olmadığı konusunda bazı tartışmalar var. Her iki durumda da, şimdiye kadar satılan en pahalı NFT olarak dahil etmeye karar verdik.

Şimdiye kadar satılan en pahalı NFT, NFT sanatçısı Pak’ın ‘The Merge’iydi. Ancak, sattığı 91 milyon dolar neredeyse 30.000 yatırımcı tarafından toplandığı için bu sıralama üzerinde tartışmalar var. Tek bir yatırımcıya satılan en pahalı NFT, 69 milyon dolara Vignesh Sundaresan’a satılan The First 1000 Days oldu.

2. The First 5000 Days

İlk 5000 Gün, Beeples’ın yüksek hasılat yapan NFT projelerinden bir diğeridir. Beeples’ın Everyday’s serisi için oluşturduğu 5000 bireysel NFT’den oluşan bir kolajdır. 2021’de Christies Müzayede evinde şaşırtıcı bir şekilde 69 milyon dolara (42.329 ETH) satıldı.

2021 Nyr 20447 0001 001 Beeple Everydays The First 5000 Days034733 900X507 1
2. The First 5000 Days — $69.3m

NFT, parasının çoğunu kripto pazarlarına yatırım yaparak kazanan Singapur merkezli programcı Vignesh Sundaresan’a satıldı. Aynı zamanda Metapurse NFT projesinin de kurucusudur ve daha çok çevrimiçi takma adı MetaKovan ile tanınır. Bu, şimdiye kadar bireysel bir yatırımcıya satılan en pahalı NFT.

Resim şu anda meta veri deposundaki bir çevrimiçi galeride görüntüleniyor. Kontrol etmek isterseniz, buna bir web tarayıcısı üzerinden erişilebilir!

İlginizi Çekebilir
Quentin Tarantino, Ucuz Roman Filmde Görülmemiş 7 Sahneyi NFT Yapıyor

3. Clock

Şimdiye kadar satılan en pahalı üçüncü NFT, biraz alışılmadık bir kökene sahip. Mayıs 2019’da tartışmalı bir şekilde hapsedilmesinin ardından Julian Assange’ın savunması için para toplamak amacıyla oluşturuldu. Assange şu anda, esas olarak kurduğu Web Sitesi WikiLeaks ile işbirliği yoluyla ABD Hükümetine karşı casusluk suçlamalarıyla hapiste. NFT’nin kendisi, Assange’ın hapsedilmesinden bu yana geçen günlerin sayısını gösteren bir saattir.

Pak Clock 900X650 1
3. Clock — $52.7m

56 milyon dolarlık devasa fiyat etiketi, her biri NFT’nin bir hissesine sahip olan 10.000’den fazla destekçi tarafından yükseltildi. Gelirlerin %100’ü Assange’ın savunmasını destekleyen Wau Holland Vakfı’na gitti.

NFT’nin yaratıcısı, Pak adında anonim bir sanatçıdır. Röportajlarda kimliğini açıklamayı reddeden sanatçının anonimliği, para toplama amacına çok uygun. Birçok takipçiyi, özgürlük ve bilgiye erişimin yanı sıra tartışmalı Assange davası hakkında ikinci kez düşünmeye sevk etti.

4. Human One

Human one, yine Beeple tarafından tasarlanan dijital/fiziksel melez bir sanat eseridir. 9 Kasım 2021’de Christie’s 21st Century Evening Sale kapsamında açık artırmayla satıldığında 28,9 milyon dolarlık rekor bir fiyata satıldı.

Christies 2 900X403 1
4. HUMAN ONE — $28.985

Bu NFT ile ilgili harika olan şey, resminin zamanla değişmesidir. Sanat Beeple’a ait olmasa da, ona uzaktan erişimi elinde tutuyor ve sürekli olarak güncelleyebiliyor. NFT’nin kendisi, belirtildiği gibi zaman içinde değişen farklı arka planlarda yürüyen bir astronot tasvir ediyor.

İnsanlar, parçanın ilhamının birden fazla TV’yi farklı şekil ve desenlerde birleştiren deneylerden geldiğini açıkladı. Eşsiz bitmiş ürün, tüm zamanların en pahalı NFT’lerinden birini yarattı!

5. CryptoPunk #5822

CryptoPunk #5822, şimdiye kadar satılan en pahalı CryptoPunk’tur ve 23 milyon dolarlık astronomik bir fiyat etiketine sahiptir. Ayrıca NFT’de çok büyük bir teklif verme ve listeleme etkinliği olmuştur. Token’ın yaşam döngüsü boyunca 1000’den fazla ETH (~3 milyon ABD Doları) değerinde birden fazla teklif olmuştur. Ancak, bunların hepsi sahibi tarafından reddedildi. Buna ek olarak, 0xDeepak sahibi, birden çok kez on binlerce ETH için listeledi. Ancak bu listelerin hiçbiri gerçekleşmedi. 19 gün önce, sahibi NFT’yi 7DDFFB adlı tanımlanamayan bir cüzdana aktardı ve o zamandan beri listelemedi.

Cryptopunk5822
5. CryptoPunk #5822 — $23.7m

NFT’nin nadirliğine bakıldığında, sadece bir özelliği var. Koleksiyonun sadece %2’sinin tek bir özelliği var, bu da onu çok nadir yapıyor. Buna ek olarak, koleksiyonun sadece %5’lik payı olan bir bandanadır. Son olarak, #5822, defalarca belirtildiği gibi, sahip olunabilecek en nadir cilt olan Alien görünümünün bir parçasıdır (%0.09 şans). Çok sayıda nadir özellik, şüphesiz bu CryptoPunk’ın çılgın yüksek fiyatını yönlendirdi.

Astronomik olarak yüksek miktarlarda ETH için listeleneceğinden, satın almak için en pahalı NFT’nin ne olduğunu söylemek zor. Ancak, bu mutlaka kimsenin onları satın alacağı anlamına gelmez. En yüksek değere sahip NFT koleksiyonu şu anda milyonlarca dolara kolayca satılan CryptoPunks.

6. CryptoPunk #7523

CryptoPunk #7523, şimdiye kadar satılan en pahalı ikinci CryptoPunk NFT’dir. 11,75 milyon dolara satıldı! Dahası, dört aydan fazla bir süre önce, bir cüzdan bunun için 20.400 ETH teklif etti ve bunun yaklaşık 65 milyon dolara eşit olduğunu tahmin ediyoruz. Ancak teklif kabul edilmeden iptal edildi. Diğer dikkate değer teklifler arasında, ünlü NFT koleksiyoncusu Pranksy’den yaklaşık 1,5 milyon dolara denk gelen 800ETH’lik bir teklif yer alıyor. Ancak bu teklif de iptal edildi. Bu devasa teklifler, CryptoPunk koleksiyonunu ne kadar insanın ödüllendirdiğini vurguluyor.

Img3 Cryptopunks
6. CryptoPunk #7523 — $11.75m

NFT’nin nadirliğine bakıldığında, bir dizi nadir özelliği vardır. İlk olarak, Alien alt koleksiyonunun bir parçasıdır ve diğer CryptoPunk’ların yalnızca %0,09’u bu özelliği paylaşır. Koleksiyonun %24’ünde ve %25’inde bir küpe olmak üzere 3 özelliğe sahiptir. Biraz daha nadir olan özellikler arasında, koleksiyonun yalnızca %4’ünde bulunan örme bir şapka ve koleksiyonun yalnızca %2’sinin paylaştığı tıbbi bir maske yer alıyor. Nadir özelliklerin bu bolluğu, NFT’nin nadirliğini vurgular.

7. CryptoPunk #4156

Şimdiye kadar satılan en pahalı yedinci NFT de CryptoPunk koleksiyonunun bir parçasıydı. 4156 numarası 4 ay önce 2500 ETH’ye satıldı ve bu o zaman 10.26 milyon dolara eşitti. Listemizdeki önceki iki CryptoPunk’tan farklı olarak #4156, ömrü boyunca birçok kez sattı. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce 650 ETH’ye satıldı, ancak satıcı muhtemelen bu fiyattan satış yapmak için kendilerini tekmeliyor. Bundan önce, 4 yıl önce, basıldıktan birkaç ay sonra 3.29 ETH’ye satıldı.

Cryptopunk Owner Explains Why Ip Dispute Led To 10M Ethereum 300X300 1
7. CryptoPunk #4156 — $10.26m

NFT’nin nadir özelliklerine baktığımızda, bu CryptoPunk’ın neden bu kadar yüksek değer ürettiğini anlayabiliriz. Özellikleri arasında bir Bandana ve Maymun derisi bulunur. Koleksiyonun sadece %5’inde bandana ve %0.24’ünde Maymun Derisi var. Bu, Ape’yi Alien görünümünden sonra en nadir ikinci cilt olarak nitelendirir. Ayrıca koleksiyonun yalnızca %2’sinde bulunan tek bir özelliği vardır. Teoride, bu NFT, uzaylı meslektaşlarından daha az nadirdir. Ancak, değer belirli bir noktaya ulaştığında, yatırımcıların sanatın nadirliğinden ziyade nasıl göründüğüyle daha fazla ilgilendikleri görülüyor.

8. CryptoPunk #3100

CryptoPunk #3100, o zamanlar 7.67 milyon dolar olan 4200 ETH’ye satıldığında koleksiyondan daha önce en çok satılan NFT’nin fiyatını aştı. Yine, bu canavar satışı, 5 yıl önce basıldığından beri #3100’ün satıldığı tek zamandı.

Cryptopunk3100
8. CryptoPunk #3100 — $7.67m

Aynı zamanda, belirtildiği gibi, koleksiyonun sadece %0,09’unda bulunan Alien derisine de sahiptir. Bu, jetonun değerini belirleyen en büyük faktördür. Ayrıca koleksiyonun sadece %4’ünde bulunan bir kafa bandına sahiptir. Son olarak, koleksiyonun yalnızca %2’sinin sahip olduğu yalnızca bir özniteliğe sahiptir. Bu yüksek nadirlik özellikleri bir araya geldiğinde yine bu NFT’nin değerinin bu kadar yüksek olmasının nedenidir.

9. CryptoPunk #7804

Şimdiye kadar satılan en pahalı dokuzuncu NFT, CryptoPunk koleksiyonunun bir parçası. CryptoPunk projesi, Ethereum blok zincirinde depolanan 10.000 benzersiz karakterden oluşan bir koleksiyondur. Hiçbir iki CryptoPunk birbirinin aynısı değildir, bu da onları çok değerli kılar. Piyasaya sürüldüklerinde, CryptoPunks başlangıçta Ethereum cüzdanı olan herkes için para basmakta serbestti.

Cryptopunk7804
9. CryptoPunk #7804 — $7.6m

CryptoPunk #7804, tüm koleksiyonda mevcut olan en nadir özelliklerden bazılarına sahiptir. Örneğin, koleksiyonun yalnızca %0,09’unun sahip olduğu ‘Alien’ Skin’e sahiptir. Ayrıca koleksiyonun sadece %3’ünde bulunan bir pipoya sahiptir. Koleksiyonun sadece %4’ünde buna sahip olduğu için Küçük Gölgeler özelliği de nadirliği artırıyor. Son olarak, Cap Forward özelliği koleksiyonun yalnızca %3’ü tarafından paylaşılıyor. Tüm bu özelliklerin birleşimi CryptoPunk #7804’ü son derece nadir kılıyor ve bu nedenle onu en pahalı 10 NFT listemize soktu.

6,6 milyon dolarlık satış, 4 yıl önce basıldığından beri #7804’ün satıldığı tek zamandı. 6 milyon doları aşan bedava bir nane, bizce oldukça iyi bir yatırım getirisi!

Nft dünyasında, hepsi değişen miktarlarda satılan çok sayıda yüksek hacimli proje var. En pahalı, sürekli olarak yüksek hacimli projeler arasında Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape Yacht Club, Veefriends ve CryptoPunks yer alıyor.

10. Beeple’s Crossroad

Satış sırasında, saygın sanatçı Beeple’ın ‘Crossroad’u, şimdiye kadar satılan en pahalı NFT idi. NFT Exchange Nifty Gateway’de 6.6 milyon dolara satıldı. Parça, 2020 seçimlerini Joe Biden’a kaptırdıktan sonra Trump’ı simgelemek amacıyla yerde yatan ciddi bir figürü tasvir ediyor. NFT hakkında harika olan şey, seçimden önce satılması ve seçimin sonucuna göre değişmesiydi.

Screenshot 75 1024X579 1 900X509 1
10. Crossroad — $6.6m

Beeple, Instagram’da 1.8 milyondan fazla takipçisi olan ödüllü bir sanatçıdır. Ayrıca Nike, Louis Vuitton ve daha fazlası gibi markalarla bir dizi yüksek profilli işbirliklerini tamamladı. Aslında, dördüncü en pahalı NFT’miz HUMAN ONE, sektördeki varlığını vurgulayarak Beeple tarafından da tasarlandı.

NFT’nin kendisi tek parçadır. Bu, onu 2,3 ​​milyon dolara satılan en pahalı Bored Ape NFT olan Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks gibi diğer yüksek profilli koleksiyonlardan farklı kılıyor. Bu son derece benzersiz doğası, muhtemelen bu kadar pahalı bir fiyat etiketine sahip olmasının nedenidir. Nifty Gateway’deki Beeple parçalarının taban fiyatı şu anda 63.000 dolar.

Şu Anda Satın Alınacak En İyi NFT Hangisidir?

Bu makaleyi okuyan çoğu yatırımcı için yukarıdaki NFT’ler mevcut fiyat aralığının dışında olacak! Bununla birlikte, erken aşamalarında gelecekte büyük büyüme sağlayabilecek bir dizi küçük NFT projesi var. Sizi bu projeleri araştırma zahmetinden kurtarmak için, önümüzdeki birkaç ay içinde patlayabileceğini düşündüğümüz en yeni NFT projelerimizden birini seçtik: Lucky Block Platinum Rollers Club Koleksiyonu.

Lucky Block, 2022’nin başlarında kripto pazarlarında ilk kez yüzen en iyi altcoinlerden biridir. Kriptonun amacı, geleneksel piyango sistemine yeni bir bakış açısı sunmak için blok zinciri teknolojisinin gücünü kullanmaktı. 10.000 NFT’lik Lucky Block koleksiyonu, günlük ödül çekilişlerine giriş bileti görevi görür. Bununla ilgili harika haber şu ki, bu ödül çekilişleri Lucky Block piyango çekilişlerinden ayrı olarak yapılır, ancak yine de 10.000$’ın üzerinde bir ortalama ikramiye sunar. Buna ek olarak, platform yakında ödül ikramiyesine bir Lamborghini Aventador sunmayı planladığını duyurdu!

Koleksiyona, her biri sahiplerine kazanmaları durumunda ikramiyelerinin değerini ikiye katlamalarını sağlayan 25 “Nadir Sürüm” NFT dahildir. Lucky Block NFT, Mart 2022’nin başlarında 1.500 $ fiyatla yeniden basılabilirdi. Lucky Blocks Telegram grubunda 42.000’den fazla üye üreterek önemli bir hype oluşturmayı başardı.

Bu yüksek popülerlik, PancakeSwap’taki ilk birkaç haftasında %3200 gibi büyük bir artış gösteren Lucky Block jetonunun yüksek büyümesiyle birleştiğinde, Lucky Block NFT projesinde yüksek getiri sağlayan getirilere yol açabilir.

Lucky Block Nft Still Image 1 900X475 1

Lucky Block NFT’leri Nasıl Satın Alınır

Şimdi en sevdiğimiz ve gelecek NFT projemizi belirledik ve biraz daha açıkladık, şimdi NFT’lere nasıl yatırım yapabileceğinize bir göz atalım. Bunu 5 basit adımda yapacağız:

Adım 1: Bir Kripto Cüzdan Kurun ve Para Ekleyin

İlk adım, bir kripto cüzdanı oluşturmak ve onu finanse etmektir. Hepsi benzersiz özelliklere sahip birçok farklı cüzdan var. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, favori seçeneklerimizden bazıları için en iyi kripto cüzdanları makalemize göz atın. Airgap-wallet iyi ve güvenli bir alternatif cüzdandır. Her iki uygulamasını da yükleyerek talimatları takip ederek cüzdanınızı kurabilirsiniz.

7F02F680 79Ba 11Ea 96D9 356524403037
Airgap-Wallet – Https://Airgap.it

Seçtiğiniz cüzdanı seçtikten sonra, o platformda bir hesap oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için web sitesini ziyaret edin ve ekrandaki talimatları izleyin. Büyük olasılıkla bu aşamada bazı kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. Bunu yaptıktan sonra, muhtemelen bir tür kimlik kullanarak hesabınızı doğrulamanız gerekecektir. Bu aşama tamamlandıktan sonra, her biri komisyoncuya bağlı olacak çeşitli farklı ödeme yöntemlerini kullanarak para ekleyebilirsiniz.

Para yatırdıktan sonra, Lucky Block NFT’leri satın almak için ihtiyacınız olan kriptoyu satın alabilirsiniz. Lucky Block NFT’ler Binance Smart zincirinde çalışır ve bu nedenle onları satın almak için BNB parası satın almanız gerekir.

Adım 2: Bir MetaMask Hesabı Oluşturun

Artık kripto cüzdanınızı oluşturup finanse ettiniz, sizi NFT borsalarına bağlamak için bir MetaMask hesabı oluşturmanız gerekiyor. Bu işlem oldukça basittir, MetaMask web sitesini ziyaret etmeniz ve ekrandaki talimatları izleyerek kaydolmanız yeterlidir.

Screenshot 2022 03 30 094506
Meta-Mask Wallet – Https://Metamask.io

Bu aşamada MetaMask, diğer cihazlarda hesabınıza giriş yapabilmek için hatırlamanız gereken 12 kelimelik bir kurtarma cümlesi verecektir.

Adım 3: Cüzdanınızı MetaMask Hesabınıza Bağlayın

Artık bir cüzdan ve MetaMask hesabı kurdunuz, ikisini birbirine bağlamanın zamanı geldi. Bunu yapmanın iki yolu vardır. Birincisi, bir tohum cümlesi kullanarak içe aktarmaktır. Bunu yapmak için ‘Import with Seed Cümlesi’ düğmesini tıklayın ve cüzdan tohum cümlenizi girin.

Buna eşlik edecek bir MetaMask şifresi seçin ve hesabınız kurulacaktır. Bunu yapmanın ikinci yolu, özel anahtar veya JSON dosyası kullanmaktır. İthalat hesabı bölümüne gidin ve kullanmak istediğiniz yöntemi seçin. Ardından, cüzdanınızı bağlamak için özel anahtarınızı veya JSON dosyanızı yapıştırmanız yeterlidir.

Adım 4: MetaMask Hesabınızı Lucky Block Web Sitesine Eşleyip Bağlayın

Artık cüzdanınızı MetaMask hesabınıza bağladınız, onu merkezi olmayan web sitelerine bağlamaya başlayabilirsiniz. Lucky Block NFT’lerin ikincil piyasada listelendiği Launchpad NFT pazar yeri web sitesini ziyaret edin ve MetaMask hesabınızı açın. MetaMask açılır menüsünün sol üst kısmına tıklayın ve cüzdanınızı siteye bağlayın.

Adım 5: Lucky Block Üzerinden İstediğiniz NFT’leri Satın Alın

Cüzdanınızı siteye bağladıktan sonra Lucky Block NFT listelerine göz atabilirsiniz. Bir tane satın almaya karar verirseniz, görsele tıklayıp ardından Şimdi Satın Al düğmesine tıklayabilirsiniz. BNB fonlarınız daha sonra MetaMask aracılığıyla cüzdanınızdan otomatik olarak çekilecek ve NFT’ye sahip olacaksınız!

Yüksek değerli NFT’ler iki kategoriye ayrılıyor gibi görünüyor. İlk olarak, topluluklara (community) heycanlandıracak ve fayda yaratacak projeler ve daha sonra ikinci olarak piyasada yüksek meblağlara satan büyük bir koleksiyonun parçaları olmaları. Alternatif olarak, Pak ve Beeple gibi ünlü NFT tasarımcıları tarafından tasarlanan parçalardan biridir. İkinci tür, on milyonlarca fiyat etiketini daha tutarlı bir şekilde üretecek tür olduğunu söyleyebiliriz.

Son Değerlendirme

Genel olarak, NFT alanı 2020’den bu yana hızlı bir oranda büyüdü. Bu makalede, piyasadaki en pahalı satan NFT’lerden bazılarına daha yakından baktık. CryptoPunks listeye hakim oldu ve muhtemelen tüm zamanların en heyecanlı projesi oldu. Buna ek olarak, sanatçılar Pak ve Beeple, sektördeki önemlerini vurgulayarak ilk 10 listemizde birden fazla yer aldı.

Bu NFT’ler muhtemelen ortak NFT yatırımcısının fiyat aralığının dışında olsa da, gelecekte büyük büyüme sağlayabilecek çok sayıda ve gelecek proje var. Şu anda en yüksek puan alan ve gelecek NFT projemiz Lucky Block Platinum High Rollers Club. Geleneksel piyango sistemini yeniden tasarlamak için NFT’leri kullanıyor ve Lucky Block jetonunun yüksek büyümesi, projenin popülaritesini vurguluyor. Lucky Block NFT’leri satın almakla ilgileniyorsanız, şimdi Lucky Block web sitesini ziyaret edin.

662 Views
Yukarı Kaydır
Kapat