Xupermask: Will.i.am’in Geliştirdiği Akıllı Yüz Maskesi

Xupermask, müzisyen ve girişimci Will.i.am, dahili kulaklıklı yaklaşık 300 dolarlık bir akıllı yüz maskesi oluşturmak için Honeywell ve Jose Fernandez ile birlikte çalıştı. Bir SpaceX tasarımcısı ve yerleşik kulaklık ve Bluetooth özelliklerine sahip bu maske herkesin ilgisini çekecektir.

606Dcee930004B0019B26685
Xupermask: Will.i.am'in Geliştirdiği Akıllı Yüz Maskesi 11

Jose Fernandez ve Honeywell

Xupermask, solunan havanın olabildiğince temiz olmasını sağlayan HEPA filtrelerinden oluşur. Ayrıca Bluetooth kulaklıklar ve karanlıkta parlayan LED ışıkları ile birlikte gelir. Bu süper kahraman benzeri tasarım, SpaceX takımlarını tasarlayan ve ‘Örümcek Adam’, ‘Tron’ ve ‘Kara Panter’ gibi filmler için kostümler ve maskeler bulan kostüm tasarımcısı Jose Fernandez’in eseridir.

Fernandez’in adını şimdiye kadar duymamış olabilirsiniz fakat bu kişiyi yaptığı işlerden tanıyabilirsiniz. Film endüstrisinde üretken bir süper kahraman kostüm tasarımcısı ve en son SpaceX’in uzay giysilerinin arkasındaki tasarımcıdır.

Xupermask
Xupermask

Fernandez, donanım ve giyilebilir endüstrilerde inanılmaz deneyimlere sahip, Will.i.am ile beraber güçleri birleşince ortaya hem teknolojik hem de endüstriyel anlamda güçlü bir ürün ortaya çıkmış.

Will.i.am’in teknoloji ürünleriyle cüretkarlığı, 2012’de gösterişli bir iPhone kamera kılıfından eleştirmenler tarafından geniş çapta taranan 2014 akıllı saatine ve kendi çizgi romanını hayata geçiren 2017 artırılmış gerçeklik uygulamasına kadar uzanıyor. Şimdi ise tıbbi bakım teknoloji endüstrisi üzerine başka deneyimler geliştiriyor.

Xupermask Bluetooth Kulaklık Ve Yakın Plandan Görünüşü
Xupermask Bluetooth Kulaklık Ve Yakın Plandan Görünüşü
İlginizi Çekebilir
Ameca ile tanışın: ‘Dünyanın en gelişmiş’ insansı robotu

Yeniden kullanılabilir Xupermask

Will.i.am’in iki uzmanlık alanının dönüm noktası olacak gibi duruyor: müzik ve teknoloji.

Aşının kullanıma sunulması, yeni ilaçların geliştirilerek onay alması ve yakın zamanda COVID-19’un umut verici şekilde sonunun geleceğini de düşünebilirsiniz, bu son teknolojik ürün yüz maskesi için biraz geç kalmış olduğunu da düşünebilirsiniz, ancak Will.i.am bununla aynı fikirde değil.

606Dceba30004B0019B26680
Xupermask: Will.i.am'in Geliştirdiği Akıllı Yüz Maskesi 12

New York Times ile yaptığı bir röportaja göre, SARS’ın vurduğu ülkelerin pandemiden yıllar sonra maske takmaya devam etmesine benzer şekilde, yüz maskelerinin COVID-19 bittikten sonra bile devam edeceğine inanıyor.

Bluetooth özellikli maskelerin fütüristik görünümü, daha fazla hava akışı için LED ışıkları ve üç hızlı fanları içeren yüksek teknoloji özelliklerini yansıtıyor.

Maske ve kulaklığın aynı anda takıldığı günler geride kaldı. Xupermask ayrıca gürültü önleyici kulaklıklar, bir mikrofon ve ses ayarlarıyla birlikte gelecek.

Xupermask kiti ayrıca, gerçek anlamda ek koruma katmanı için üç aylık HEPA filtreleriyle birlikte gelmekte. Günlük tıbbi maskelerimizin aksine, Xupermask’in pillerinin yedi saatlik kullanımdan sonra bir USB-C kablosuyla yeniden şarj edilmesi gerekecek.Yeni akıllı maske, 2022’nin ilk aylarından itibaren siyah veya beyaz olarak iki farklı boyutta satışa sunulacak.

“Bence insanlar maske takmaya devam edecek ve Xupermask gibi maskelerin başka işlevleri varsa, bence insanlara bir seçenek sunacaksınız.”

Will.i.am – Honeywell

Will.i.am, CNBC’den Jim Kramer’e şunları söyledi: Çelişmesi zor bir varsayım. Pandemi ile ilgili sağlık önlemlerinin bir süreliğine gerekli olması muhtemeldir, öyleyse neden yüz maskesi söz konusu olduğunda fütüristik, modaya uygun bir model seçmiyorsunuz?

604 Views
Yukarı Kaydır
Kapat