2022’de Etkili Olacak 5 Tasarım Trendi

2022’de etkili olacak 5 tasarım trendi’ taze fikirler, korkusuz renkler ve dokular, beklenmedik malzemeler üzerine diyebiliriz. Bu yıl , konfor ve kişisellik katılmış daha fazla iç mekan görmeyi bekliyoruz. 2021’de içimize dönmek için çok zamanımız oldu ve şimdi hayatımızın her yönünü daha verimli tasarlamak için yeterli veriye sahibiz. 2022’nin Kaplan Yılı olduğu göz önüne alındığında, her zamankinden daha cesur, daha canlı, daha asi ve muhteşem olmayı bekliyoruz.

2022'De Etkili Olacak 5 Tasarım Trendi
2022’De Etkili Olacak 5 Tasarım Trendi

2022’de Etkili Olacak 5 Tasarım Trendi:

Biophilic Design: Biyofilik Tasarım

“Geçtiğimiz birkaç yılda iç mekanlarda geçirilen tüm zaman göz önüne alındığında, doğayı iç mekanlara getirmeye odaklanan bir tasarım konsepti olan biyofilik tasarımın 2022’de trend olması şaşırtıcı değil. Biyofilik tasarım yıllardır mimaride yaygın olsa da, daha fazlasını göreceğiz.

Ev mobilyaları ve dekor ürünleri bu yıl konsept etrafında filizleniyor , bu da herkesin evde doğa ananın onarıcı faydalarını deneyimleyebileceği anlamına geliyor. Alanınıza doğal şekiller, malzemeler ve dokular ekleyerek dolaylı doğal unsurlarla deneyler yapın veya yeşillikleri saksılar ve vazolarla getirin. Greenery Unlimited’ın bu kendi kendine sulanan saksısı, bunu en az telaşla yapmanızı sağlar – su deposu, bitkileri haftalarca kendi hızlarında su tutar – ve her türlü dekor stilini tamamlayacak modern bir estetiğe sahiptir.

  • Varick Kendinden Sulamalı Saksı, değerli ev bitkilerinizi sergilemek için mükemmel bir araçtır. Yükseltilmiş taban, Greenery Unlimited’ın patentli alttan sulamalı ekinin, bitkilerin kendi hızlarında içmelerine izin verdiği bir su deposunu gizler. Bu büyük rezervuar, sulamalar arasında daha fazla zamana izin verir ve tahmin çalışmalarını sulamadan çıkarır. Kaptaki ince eğim, hem yeşillik hem de çiçekli bitkileri vurgular.

Modern Maximalism: Modern Maksimalizm

“Minimalizm her zaman trend gibi görünüyor, ancak son zamanlarda maksimalizm zirveye çıkıyor. Belki de bu hiç bitmeyen pandemi sırasında hepimiz evlerimize kapandık ve daha fazlasını – koyu renkler, tekrar eden desenler, geometrik şekiller, vb. – gözlerimizi dans ettirecek ve bizim kadar mutlu edecek her şeyi arzuladığımız içindir. DittoHouse’un bu Optik Hareketli Battaniyesi, optik bir yanılsama yaratan dört renkte yan yana çapraz çizgileriyle mükemmel bir örnektir. Herhangi bir kanepeye parlak, cesur ve süper eğlenceli bir ek olurdu!”

Optik Hareket battaniyesi kişisel bir meydan okuma olarak oluşturuldu. Sadece 4 iplik rengi ile ne kadar optik aktivite elde edilebileceği üzerine kurgulanmış.

“Renk ve rengi görmenin; diğer renklerle yan yana gelmesine, şekline, yerleşimine ve özellikle miktarına bağlı olduğunu deneyimliyoruz. Tüm bunlar, herhangi bir rengin sayısız görünüme sahip olduğu anlamına gelir.”

Renk üstadı Josef Albers

Oversized Everything: Her Şeyde Büyük Boyut

Oversized everything son zamanlarda ivme kazanıyor. Çoğumuzun hayatımızda biraz daha fazlasına sahip olmaktan çekinmeyeceğini düşünüyorum. Abartı ve abartılı mobilyaların bariz seçenekleri gibi görünen şeylerin yanı sıra, trendi alanınıza getirmenin başka ince yolları da var.

Ataçların avuç içi büyüklüğünde olduğunu ve sadece kağıt için olduğunu düşündüyseniz… tekrar düşünün! Modern duvara monte CLIP ataş, paltoları, dergileri, bulaşık bezleri ve daha fazlasını tutmak için kullanılabilir. Ve günün sonunda, her zaman şapkanızı asacak bir yeriniz olacağını bilmek güzel.

Bu set tuhaf temellere geri döndü. Paltolarınızı, köpek tasmalarınızı, şemsiyenizi veya şapkanızı asmak için vidalı şekillerde ahşap. Etrafında tasma veya şemsiye gibi bir şey olduğunda tasarımı gösterir ve duvarı daha güzel hale getirir.

Poketo’nun en çok satan poster boyutlu duvar planlayıcısı, rengin doğuştan gelen güzelliğinden ilham alan yeni bir tasarıma sahip devasa bir duvar takvimidir. Spectrum Wall Planner açık tarihlidir, böylece istediğiniz zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. Güçlü bir uzun vadeli planlama aracı için sayfayı sayfa sayfa veya hepsini aynı anda görüntüleyin.

Wavy Cured Design Dalgalı Kavisli Tasarımlar

“Dalgalı + kavisli trend şu anda gerçekten çıkış yaşıyor ve hiçbir yere gitmiyor gibi görünüyor. Kemerli kapılar, kıvrık sırtlı sandalyeler, dalgalı şamdanlar, yuvarlak kanepeler, dalgalı tasarımlı beton karolar, kemerli yatak başlıkları – tasarım dünyasında dalga ve kıvrım sıkıntısı yok!

Extra Ordinary Design Chunky Gravity Sculptural Candle Design Milk Shop 30578406064319 2000X
WAVY CURVED DESIGN

Blish halısı, iç dekorasyonunuza eklemek için mükemmel zamansız bir parçadır. Eğrileri ve turuncu gradyanı ile dinlendirici ve sakin bir sanat eseridir.

Bu halı okyanustan toplanan geri dönüştürülmüş plastikten yapılmıştır. %100 geri dönüştürülebilir.

Color Blocking: Renk Bloklama

“Renk bloklama sanatı tasarım tutkunları için sınırsız renk yelpazesiyle trendle oynamak için sayısız fırsat sunuyor. Monokromatik renk paletleri, bir mekanda sadelik ve uyum duygusu yaratır.Banyo duş perdesi gibi küçük aksesuarlar, Heymat halısı gibi vurgu parçalar veya Tom Pigeon baskısı gibi bir duvar sanatı parçası başlamak için harika yollar.

Mix Teklan, Teklan olarak da bilinen Tekla Evelina Severin tarafından yaratılmıştır. 70’lerin renk paletine, değerli taşlara ve Akdeniz’e saygı duruşunda bulunan Tekla, sizi evinize davet eden dünyevi pastellerle çağdaş bir renk düzeni yarattı.

Yukarı Kaydır
Kapat