2022 Ambalaj Tasarımı Trendleri: Part 2

Sakin renkler, büyüleyici karakterler ve nostalji; 2022 Ambalaj Tasarımı Trendleri hakkında öğrenebileceğimiz bir şey varsa o da tüketicilerin olumlu hisler aradığıdır. Birinci bölümde yeni yılla birlikte sektörde neyin öne çıkacağını tahmin etmek için 2022 ambalaj tasarımı trendlerine göz atmış ve ilk 6 ambalaj tasarımı trendini paylaşmıştık. Konumuza devam ediyoruz ve nostaljik tasarım trendleriyle sizi gülümseten, dingin renklere bürünen ve daha basit zamanlara geri götüren yaramaz karakterleri incelemeye devam ediyoruz.Dilerseniz birinci bölüme aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
2022 Ambalaj Tasarımı Trendleri: Part 1
Screenshot 2021 11 11 At 18.20.22 E1637255931545
2022 Ambalaj Tasarımı Trendleri: Part 2

Ürününüzün yenilenmeye ihtiyacı varsa veya yepyeni bir ürün çıkarmayı planlıyorsanız işte 2022 Ambalaj Tasarımı Trendleri

Perfectly İmperfect Raw Materials

Dünyevi kusurlu dokular, tüketicilere markaların malzemelerini nereden aldıklarını hatırlatır, çevre dostu değerlerini zorlamak ve tüketicilerin iklim kriziyle ilgili endişelerinin bilincine ulaşmak isteyen markalar için bir zorunluluktur.

2022 Ambalaj Tasarımı Trendleri
2022 Ambalaj Tasarımı Trendleri:Packaging design by Julia S.

‘Sürdürülebilir ambalaj bir zorunluluktur; İnandığım ve gezegenimizi düşünmemiz gereken projeler için çalışmayı seviyorum. 2022’de insanların günlük eşyaları nasıl tükettiklerine ve doğa üzerindeki etkilerine daha da dikkat edeceklerine inanıyorum’

Tasarımcı TikaDesign

Sektör, sunduklarının merkezinde sürdürülebilirliği olan markaları tercih etmek için hızla değişirken, etik ve kompostlanabilir ambalaj, sürdürülebilir konumlandırma konusunda ciddi olduğunuzu göstermek için bir marka olarak yapabileceğiniz birçok şeyden biridir.

Kirli beyaz, geri dönüştürülmüş dokulu malzemeler ayrıca basılı mürekkep için güzel bir fon sağlayarak hassas bir renk bozulması yaratır.

Cut ‘n’ paste color layering

Kolaj sevgisi, bu yıl daha çok geometri ve renk katmanlarına odaklanarak, tasarımın ayrılmaz bir biçimi olarak yaşamaya devam ediyor. Kağıdın yırtık ham kenarları, çevreye duyarlı pazara girmek için kullanışlı olan geri dönüştürülebilir malzemelere dikkat çeker.

Kolajın bağımsız sahnede hala çok trend olduğu durumlarda, ambalaj tasarımınızda kolaj kullanmak, bu yüksek kazançlı yaratıcı kitleyle bağlantı kurmanıza olanak tanır.

The Y2K Aesthetic Lingers On

Y2K estetiği, insanların teknolojiye takıntılı olduğu 1990’ların ortaları ile 2005 yılları arasında çok popülerdi. 90’ların sonu 2000’lerin başında, teknolojik gelişmelerin yeni yeni hayatlarımıza dahil olmaya çalıştığı zamanlarda, bilgisayar sistemlerinde meydana gelen ve Millennium Bug olarak da bilinen hatanın ismi esasen Y2K.

‘2020’ler bir zamanlar tasarım ve teknolojinin geleceği olarak kabul edildi. Şimdi, şimdinin cilalı minimalizmine sırtımızı dönüyoruz ve ilham almak için geçmişe bakıyoruz.

Justin Hamra, Art Director at 99designs

Y2K trendi, moda ve tasarım dünyasında genellikle şaşırtıcı (büyüleyici de olsa) bir sürpriz olarak görüldüğü için büyüleyici. Ancak tüm trendler 20 yıl sonra kendilerini geri dönüştürdüklerinden, tıpkı bir saat gibi erken milenyum trendi intikamla geri döndü.

Y2K’nın yeniden dirilişinin güzelliği, milenyumun başlarında fütürizme takıntılı olduğumuz, şimdi bu eski fütürizm görüşünün retro-fütürizme benzer şekilde nostaljik olduğu büyüleyici ironidir. Soluk maviler, gümüşler, beyaz ve soluk neonlar zemini oluştururken geometrik şekiller dinamik bir kenar ekler.

İlginizi Çekebilir
2022 Ambalaj Tasarımı Trendleri: Part 1

The Reign of Rubber Hose Characters

Rubber Hose karakterleri 1920’lerde ABD’de Bill Nolan ve Walt Disney gibi yaratıcılar sayesinde ünlendi ve son yıllarda tüm dünyadaki çizerler tarafından iddialı fırça darbeleri ve daha alaycı ve eğlenceli ifadelerle modernleştirildi.

Arkadaş canlısı tavırları sizi anında gülümsetiyor, bu da ambalaj tasarımının nihai hedefi değil mi? 1920’lerin orijinal Rubber Hose karakterleriyle karşılaştırıldığında, estetiği görsel olarak çağdaş hale getiren 2022’nin şapka, spor ayakkabı ve dövme çeşitliliğini sıklıkla bulabilirsiniz.

Mischief Illustrated

Afacan illüstrasyon akımı, ironik çocuksu çizimleri ve hicivli üslubuyla meme kültürünün kıyısındaki sallantıları ile izleyicisine bilmiş bir selam veriyor.

Rubber Hose karakterlerinde olduğu gibi, bu genç çizimler, ambalajınızda sizi gülümsetiyor. Sonuçta, mizah birinin kalbine giden en hızlı yollardan biridir.

Yukarı Kaydır
Kapat