2022 Tekstil Trendleri

2022 tekstil trendlerinin doğal ve sürdürülebilirliğe önem vererek yol alacağı aşikar. Desenlerinin ve dokularının 2022 itibariyle daha da rafine ve imrenilebilir hale gelmesi ise şaşırtıcı olmayacak.

Salgın öncesinde evlerimiz hayatımızın sadece bir parçasıydı. Günün çoğunu dışarıda geçirdik. Koronavirüs pandemisi her şeyi değiştirdi. Pek çok insan kendi dört duvarı içinde her zamankinden daha fazla zaman geçirdi, evlerimiz hayatımızda merkezi bir rol oynadı. “Evde yaşam” geçen yıl kaçınılmaz bir tema haline geldi. İstikrarsızlığın her yerde göründüğü zamanlarda, birçok insan odaklarını temel şeylere çevirir ve güvenlik ve barış ister ve evlerini pillerini şarj edebilecekleri doğal bir sığınağa dönüştürür. Bu eğilim aynı zamanda iç mekanları ve yaşam tarzı sektörünü de etkiliyor.

Tekstil tasarımı söz konusu olduğunda doğa ve ev yaşamı arasındaki bağlantı giderek daha önemli hale geliyor. Odalara sıcak bir atmosfer aşılamak için doğal malzemeler, renkler ve tekstiller arasında bir simbiyoz yaratma meselesi öne çıkıyor.

2022 iç tasarım trendlerinde göreceğimiz retro, doğal ve zen unsurlarının incelikli bir birleşimi 2022 tekstil trendlerine de yön veriyor. Ayrıca ev ofisleri kurmanın ve mekanları temiz tutmanın önemi de beğenilen görünümlerde önemli bir rol oynuyor.

Doğal Malzeme Kullanımı, Şekillerin Karışımı ve Uyumu:

Moda dünyasından 2022 tekstil trendlerine doğrudan yansıyan “organik kamuflaj” kamuflaj desenlerine yeni bir görünüm kazandırıyor. Sıcak toprak ve pastel tonlardaki bu son moda motif, yumuşak, kumlu plajları, denizi veya ormanı akla getiriyor. Bir halı veya minder üzerinde, “organik kamuflaj”, sade bir kanepe ile eşleştirildiğinde canlı bir görünüm yaratır.

2022 Tekstil Trendleri: Yumuşak Toprak Tonları, Kullanılan Her Odaya Doğal Bir Ambiyans Vererek, Davetkâr Bir Yer Haline Getirir.
2022 Tekstil Trendleri: Yumuşak Toprak Tonları, Kullanılan Her Odaya Doğal Bir Ambiyans Vererek, Davetkâr Bir Yer Haline Getirir.
2022 Tekstil Trendleri: Beyaz Tonlarının Kullanımı
2022 Tekstil Trendleri: Beyaz Tonlarının Kullanımı

Cesur Desenlere Dalın

Kumaş tasarımı söz konusu olduğunda, duvar kağıdı, kilim veya aksesuarlarda, görkemli renk kombinasyonlarında çiçek baskılar hala moda. Yeşilin koyu tonlarında, doğayla zarif bir bağ kurarlar ve duvar kağıdındaki dramatik çiçek baskıları her odada kendini gösterir. Ancak tek renkli bir kanepe veya koltuk üzerindeki çiçekli yastıklar veya battaniyeler gibi küçük aksesuarlar ve dekoratif öğeler bile büyük bir etkiye sahip olabilir. Açık tonlar ve desenlerle birleştiğinde, genel sonuç, renklerin ve dokuların uyumlu bir etkileşimidir. Çiçekli tekstillerin yanı sıra geometrik desenli döşemeli mobilyalar da farklı olma cesareti gerektiren bir trend. Büyük ve küçük geometrik desenler, herhangi bir malzemeye derinlik katar ve eve hayat getirmenin sanatsal bir yoludur.

2022 Tekstil Trendi: 5 En iyi Ev Tasarım Trendi

1. Cream Confortable:

2021-2022’nin bir sonraki iç tasarım sezonunda çoklu saten koltuklarda krem ​​tonları her eve uygulanabilecek trend bir konu olacak.

2. Greeneries:

Yeşil tekstil trendi tahmini, bir sonraki ev için en öne çıkan renktir, sadece doğayla bağlantısı için değil, aynı zamanda herhangi bir iç mekana sağlık hissini artıran bir renktir, bu rengin tonları bir zorunluluktur!

2022 Teksti̇l Trendleri̇
2022 Tekstil Trendleri 55

3. Luxury:

Lüks Rafine öğeler, 2022 iç mekan kumaşlarının anahtarıdır. Ev kumaşları, herhangi bir iç tasarıma lüks bir dokunuş katmak için harika bir çözümdür.

2022 Teksti̇l Trendleri̇
2022 Tekstil Trendleri 56

4. Organic:

Daha bilinçli bir tavır aynı zamanda iç mekanlarınıza da geliyor! Hammaddelerle birlikte iç mekan kumaşlarında daha organik modern unsurlara sahip olmak bir başka yaklaşan trend.

2022 Teksti̇l Trendleri̇
2022 Tekstil Trendleri 57

5. Retro:

Retro da Tekstil Trend Tahmininde geri döndü, retro desenli kumaşlar retro iç tasarımın kilit özelliği olacak. İnsanlar, önceki on yılların en iyisine ulaşan, güçlü bir havası olan küratörlü öğelere sahip olma eğiliminde olacaklar.

Retrofabrics Trends
2022 Tekstil Trendleri 58
Yukarı Kaydır
Kapat