Evcil Hayvan Mimarisi ‘ Barkitecture’ 2022’nin Yükselen Trendi

Evcil Hayvan Mimarisi: Hayvan dostlarınızı şımartmak için mimari kriterler tamamen değişti. Yükselen trendler yeni nesil hayvan dostlarımız için yenilikçi mimari trendleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Evcil hayvan besleme ve onlara aile üyeleri gibi davranma eğilimi tüm dünyada artıyor. Millennial, Gen X ve Boomer evcil hayvan ebeveynleri Barkitecture trendini ustaca yönlendiriyor.Yeni çağ evcil hayvan ebeveynleri, daha konforlu, dayanıklı ve estetiği bozmayan şık evcil hayvan aksesuarı ve mobilyaları olan iyi döşenmiş evlere sahip olmaları gerektiğine inanıyor. Tabii doğa dostu malzemelerin talep edildiğinin de altını çizelim.

Özelleştirme, evcil hayvan mobilyalarına kişisel bir dokunuş kattığı için müşteriler için daha çekici ve bu faktör evcil hayvan mobilyası pazarının büyümesinde büyük rol oynuyor. Üreticiler evcil hayvan mobilyası yapmak için organik veya doğal malzemeler kullanıyor. Özelleştirme yoluyla ürün yeniliği, müşterilere evcil hayvan mobilyalarının parçalarını oluşturma ve ürünün malzemesini ve rengini seçme seçeneği sunarak elde ediliyor. Ayrıca, önümüzdeki beş yıl içinde küresel evcil hayvan mobilyası pazarının büyümesini artırması muhtemel olan özelleştirilmiş evcil hayvan mobilyaları ile yatak takımı, yerleşik depolama alanı ve oturma konfigürasyonları gibi özellikler sunulmaktadır.

Köpekler için Modüler Evler: Evcil Hayvanınızın Kişiliğine Göre Özelleştirilebilir

Seul merkezli tasarımcı Hyemin kim, tüylü dostlarımız ve onların farklı kişilikleri için özelleştirilebilir bir evcil hayvan evi yarattı. MUF olarak adlandırılan bu evcil hayvan mobilyası seti, köpeğinizin özelliklerine ve alışkanlıklarına göre farklı konfigürasyonlarda şekillendirilebilir.

Küresel pandemi Covid-19’a rağmen dönem içinde evcil hayvan sahiplendirmelerinin artması ve yeni evcil hayvan sahipleri evcil hayvanlarının yeni evlerine rahat bir şekilde yerleşmesini istemeleri nedeniyle evcil hayvan mobilya satışlarında artış var. Covid-19 sırasında, sokağa çıkma kısıtlamaları tüketicileri alışveriş gezilerini azaltmaya zorladığından evcil hayvan mobilyalarının internet satışları arttı.

Bir kedi ya da köpek sadece bir evcil hayvan değildir. Bu bir aile üyesi. Ve insan ailesi üyeleri için mobilya yaptığımız için evcil hayvan mobilyası da yapmaya karar verdik. Eğitimli veterinerlerin desteğiyle evcil hayvan seven tasarımcılar tarafından oluşturulan evcil hayvan malzemeleri ve evcil hayvan aksesuarları yelpazemiz evcil hayvan yaşamının tüm temellerini kapsar.’

IKEA

Evcil Hayvan Mimarisi ‘ Barkitecture’ dendiğinde tasarımcılar kedilerine ve köpeklerine aileleri gibi ve bazı durumlarda ailelerinden daha iyi davranan seçici evcil hayvan sahipleri için mobilyalarda şık yenilikler yaratıyor. İşte onlardan bazıları.

CATSA lander mark1′, fırçalanmış alüminyumdan yapılmış uzay temalı bir kedi yatağı

Screen Shot 2022 01 17 At 15.08.26
Evcil Hayvan Mimarisi ' Barkitecture' 2022'Nin Yükselen Trendi 39

CATSA’nın uzay gemisinden ilham alan bu kedi yatağı ile kedi arkadaşınızı yörüngeye gönderin. tasarım stüdyosu, iontank ile işbirliği içinde geliştirilen ‘CATSA lander mark1’, hassas bir şekilde öğütülmüş kompozit alüminyum kabuğa ve peluş bir köpük yatağa sahiptir. Sınırlı sayıda üretilen evcil hayvan yatakları, gelirleri yerel kedi barınaklarına gidecek şekilde Pittsburgh, Pensilvanya’da tasarlanmış ve üretilmiştir.

Cat City modül sistemi, kedi dostu yaşam alanları için sonsuz çeşitlilik sağlar

Cat City prefabrik binalardan ve legodan ilham alırken, mekansal karakterleriyle tanımlanan dört modülden oluşuyor; oda / oturma odası / balkon / rampa. Birlikte istiflenebilir, dönüştürülebilir ve genişletilebilirler.

Kenya Hara Küratörlüğünde Köpekler için Mimari

Kedinize Özel Oda Tasarlamaya Ne Dersiniz?

Evcil Hayvan Mimarisi ' Barkitecture' 2022'Nin Yükselen Trendi
Evcil Hayvan Mimarisi ‘ Barkitecture’ 2022’Nin Yükselen Trendi

Kediler ve insanlar farklı ihtiyaçlara sahiptir ve her ikisi de kişisel alanı severler Peki bu iki alan ödün vermeden bir arada var olabilir mi? InDot Design, modern iç estetiğe kusursuz bir şekilde entegre edilmiş cam bir “kedi kabini” etrafında dönen tamamen modern bir daire yarattı. Tarzınıza uymayan kedi ağaçlarına son! Ekip, önceki formdaki bölme duvarlarını kırdı ve mekansal bir alan oluşturmak için mekana cam kutular yerleştirdi. Onlar sizi izlerken kedilerinizi izleyebilirsiniz ve her ikisinin de sınırları belirlenmiş olabilir. Kedi kabini, ana destek olarak aynı zamanda evcil hayvanlarınız için eğlenceli bir unsur olarak hizmet eden dairesel bir demir boruya sahip yüzen bir cam kutu gibidir.

Yukarı Kaydır
Kapat