wild botanical
Genel,  Renk,  Tasarım,  Trend

WILD BOTANICAL

2021’e nasıl gireceğiz, bu kış nasıl geçecek diye endişelenirken bir de baktık bahar ayları kapıya dayandı. Gelişiyle tazelenmeyi, umudu, yeniden doğuşu vadeden ilkbahar, bir sabah aniden sepetindeki çiçekleri, tohumları, polenleri serpe serpe hayatımıza girecek ve her sene olduğu gibi dekorasyon ve moda sektörünü ele geçirecek.

Yaklaşan ayak seslerini duyduğumuz İlkbahar trendlerine göz attığımızda daha cesur, daha parlak ve daha göz alıcı floral baskıların öne çıktığını göreceğiz. Espriyle karışık ‘Çiçeklerin İstilası’  diyebileceğimiz bu trend solgun papatyalar yerine neon sarılar, uçuk pembeler, hatta tabiat ananın en iddialı renkleri olarak evlerimize ve gardroplarımıza yerleşecek.

Kitaplarının arasında çiçek kurutanların aşina olduğu preslenmiş çiçek formları, çiçek tohumları ve kuru çiçek aranjmanları bu trendin kilit kelimeleri.

Yeni başlangıçları simgeleyen çiçekler çoktan podyumları ele geçirdi ve hatta bir çok farklı trend ile güç birliği yaptı. Örneğin ilkbahar aylarının iddialı bir diğer trendi olan uçuşan maksi elbiseler üzerinde çiçek desenlerini bolca göreceksiniz. Dior, Alberta Ferretti, Valentino, Erdem ve Michael Kors’ta görülen bu stil podyumlarda ortaya çıkan en romantik fikir.

Cut Out trendi ile birlikte göğüs kafenizin altındaki ve belinizin hemen önündeki alanı yeni erojen bölge ilan eden Fendi, Carolina Herrera ve Miu Miu elbiselerinde çiçek baskıları kullanarak daha muhafazakar bir görünüm elde ediyor.

Dekorasyon dünyasında ise bir kaç küçük dokunuşla baharın simgesi çiçekleri eve taşımak mümkün. İşte onlardan bir kaç örnek…

Küçük bir alan için bembeyaz bir duvar gerekiyor diyenler kocaman bir yalan söylüyor. Bir odayı daha büyük hissettiren sadelik ve minimalizm olsa da, floral desenlerle kaplı bir duvar ile bahar havasını içinize çekeceksiniz.

Eğer iyi bir döşemeciniz varsa şanslısınız. Yeni bir koltuk almak yerine yepyeni bir döşemelik kumaş ile bütçenizi aşmadan salonunuza taze bir dokunuş katmanız mümkün.

Döşeme değişimi uzun iş diyorsanız koltuğunuzun üzerine atacağınız bir kaç yeni yastık ile kolaya kaçabilirsiniz.

Yatak odasında canlı bitki olmaz diyenlerdenseniz, neden çiçeklerle bezeli bir duvar kağıdı alıp çiçeklerin enerjisini içeri taşımayasınız.

Detaylar önemlidir. Bazen bir masa örtüsünde bazen bir keten peçetede ortaya çıkarlar ve sunumunuza renk katarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir