sıcak köşeler
İç Mimari,  LIfestyle,  Renk,  Trend

SICAK KÖŞELER YARATIN

EVİNİZDE SICAK KÖŞELER YARATIN!

2021’in kimseye iltimas geçmediği, büyük küçük demeden hepimizi ev kuşu yaptığı bir dönemdeyiz. Kimileri için evde  yalnız oturmak dayanılmaz olsa da geniş ailesiyle, çoluk çocuk birarada yaşayıp, yalnız kalacağı 5 dakikanın hasretini çekenler çoğunlukta. Anneler mutfakta daha fazla zaman geçirir oldu, babalara salonda çocukları eğlendirmek düştü, çalışan genç nesil  Zoom toplantılarına katılacağı  evin sessiz bir köşesini arar oldu. Bu dönemi bir ceza olarak görmektense  evimizi benimseyip, ihtiyaçlarımızı belirleyip, kendi sıcak köşelerimizi oluşturmanın tam zamanı.

Yoğun Zoom programınıza ve bir türlü bitmek bilmeyen işlerinize ara verip nefes alabileceğiniz, bir süreliğine fişinizi çekebileceğiniz ve size rahatlatıp sığınağınız olacak sıcacık  köşe fikirleri.

Evde sıcak köşeler yaratmak için büyük değişikliklere gerek olmayabilir. Pantone 2021 Illuminating ile boyayacağınız tek bir duvarla güneş gibi aydınlığı, iyimserliği ve yumuşaklığı temsil eden sari sıcaklığında köşenizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca Pantone’ye göre 2021 ilkbahar/yaz sezonunda  mercan ve pembenin en yumuşak tonlarından “Blush Beauty” ve “Pink Suede” de ön plana çıkacak. Pozitif ve ferahlatıcı etkileriyle  bu pastel tonları yeni yıl için umut veren bir köşeye dönüşebilir

İddialı bir renge sahip tek bir parçayla tarzınızı köşenize yansıtabilirsiniz. Göz dolduran geniş ve gösterişli bir koltukta kendinizi harika hissedebilirsiniz.

İçine kıvrılabileceğiniz bir  puflar, klasik kocaman bir kanepenin yerini alabilir. Örgü battaniyeler, etnik desenli yastıklar, küçük  bir sehpa ve yumuşak bir ışık. Saatler geçirmek isteyeceğiniz köşeniz.

Soğuk kış mevsiminin en keyifli anı, evinizde geçirdiğiniz zamanlardır. Kış aylarına özel objelerle tasarlayacağınız bir köşe, evinizi bir anda sıcacık bir yer haline getirebilir

Mutfakta geçirilen zaman arttı, ev sakinleri üç öğün yemek bekler. Haliyle mutfakta oturma alanı konforu  aranır oldu.  Mutfak köşe takımları, yer kaybına sebep olmadan  alan tasarrufu sağlar.  Aynı zamanda yemek yaparken kendiniz için sakin bir dinlenme alanı da yaratabilirsiniz. Mutfağınınıza samimi ve sıcak bir esinti katacağı da kesin.

Sabah rutininize biraz gün ışığı ekleyin. Günü yaşamaya başlamadan önce sadece küçük değişikliklerle kapalı balkonunuzu enerjinizi yükseltmek ve sabah kahvenizi yudumlamak ya da güneşi selamlamak için keyifli bir köşeye dönüştürebilirsiniz.

Dışarıda içilen kahveleri özleyenlere özel bir öneri…  Evinizde kusursuz kahve deneyimleri yaşayacağınız sıcacık bir köşe oluşturabilirsiniz. Masif raflar hem sıcak bir görüntü verir hem de bardaklarınızı çengellerle asabileceğiniz nostaljik görüntüyü destekler. Altta yer alacak dolapta kahve çekirdeklerinizi, bardaklarınızı ve çeşitli malzemelerinizi depolayabilirsiniz.

Yeşilin tazeleyen gücüne inanın ve kendinizi doğanın stres giderici çözümleriyle çevreleyin. Saksı çiçekleri, havayı temizler ve oksijen üretir. Odaya renk ve tazelik katar. Asma saksıları pencere üstlerine asın ve bitkileri pencereyi çerçeveleyecek şekilde sardırın.Köşenizden dış dünyaya yemyeşil çerçevenizden bakın.

Kitap okuyamamanın bahanesi yok. Sıcacık bir okuma köşesini hızlıca iki yastık, bir örgü battaniye ve uygun aydınlatma ile oluşturmanız mümkün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir