sanctuary white
Genel,  İç Mimari,  Renk,  Trend

SANCTUARY WHITE

Sanat, moda, tasarım ve müzik alanında işlerin çılgınlaştığı, uçuk renklerin ve yüksek seslerin birbirine karıştığı, binlerce vahşi görsele maruz kaldığımız dış dünyaya kısa da olsa bir ara vermek ve sığınağına çekilmek isteyenler için yükselen trend Sanctuary White.

Aslına bakarsaniz her sene başka bir rengin trend olduğu dekorasyon ve tasarım dünyasında modası hiç geçmeyen ve her yıl trend renklerin arasında  varlığını koruyan bir renk olduğu da bir gerçek.

Beyaz denilince gözünüzün önünde tek bir renk beliriyor olabilir ama o da diğer renkler gibi pek çok farklı tonuyla yaşam alanlarımızda oldukça farklı dokular oluşturuyor. Dinlendirici ve huzur dolu bir etki yaratması sayesinde özellikle son dönemde evlerimizde aradığımız güvende olma hissini barındırıyor. Hijyenin ve temizliğin sembolü olması da artısı.

Özellikle gün sonunda tüm dış etkenlerden arındığımız ve sükûnete ihtiyaç duyduğumuz yatak odalarında çok daha sağlıklı bir uyku sağlıyor.

Muhteşem bir fon olduğu için ahşap, gümüş ya da altın aksesuarlarla yan yana geldiğinde klasik bir ambians  olacaktır.

Modern bir alan yaratmak istiyorsanız canlı renklerle biraraya getirmeyi düşünebilirsiniz.

Beyazı moda alanında kısıtlayıcı bir renk olarak düşünebilirsiniz. Aslında kısıtlı ve sıkıcı arasında ince bir çizgi vardı ve tamamen beyaz bir tasarım seçerken dokuya, tasarımı cazip hale getirecek minik dokunuşlara ve kusursuz işçiliğe özen göstermek gerekir.

Çevre bilincinin artması ve tüketicilerin aldıkları ürünlerin üretim sürecininde de saflık aramaları markaları aşırıya kaçmayan, yapaylıktan uzak göze çarpmayan tasarımlara yöneltti.

 Parlak, göz yoran, iddalı seri üretim ürünler yerine kaliteyi, hammaddeyi ve işçiliği ön plana çıkaran renksiz tasarımlar çıtayı yükseltti.

Bu trendin en iddialı oyuncusu huzurlu sofraların kurucusu porselen. Doğallığı ve başlı başına zerafet, sağlık ve estetik kaynağı olması sayesinde yaşam alanlarında ve sofralarında beyazın asaletini arayanların tercihi.

Eğer yeni bir marka yaratma aşamasındaysanız kurumsal kimlik ve ambalaj tasarımında saflık ve sadelik hedefleyen bir iletişim istiyorsanız Sanctuary White doğru seçim. Formdaki dikkat çekici öğelerden uzak, renklerin ve grafiklerin ultra minimalist şekilde tasarlanmasıyla verilen en dürüst ve anlaşılır mesaja ulaşabilirsiniz.

Son olarak;  evinizde beyaz bir huzur arıyorsanız bir hayvanın size ve ailenize vereceği mutluluğu ve huzuru hiçbir tasarımın sağlayamayacağını da belirtmek gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir