modern mystic
LIfestyle,  Trend

MODERN MYSTIC

Her büyük salgının ardından insanlık kendisini yeniden kurgulayarak değişim geçirir. Salgın sonrası yaşanan travma insanlığın anlam arayışını yeniden şekillendirirken alternatif korunma yöntemlerine ve spiritüel yaklaşımlara ilgi artar.

Pandemi sonrası insanlığın kadim bilgilere saygı gösterdiği, eski olmasına rağmen bu antik incilerin zamanın testine dayanan büyük birer anlam taşıdığına olan inancın arttığı bir dönem olacak. Bu inanış 2021’in en modern ve açık fikirli trendi olan Modern Mystic ve onun getirisi olan alternatif spirituel yöntemler olarak bir çoğumuzun hayatına yön verecek.

Astroloji, numeroloji, tarot, çakralar, auralar, psişik gelişim bu dünyanın gizemlerini bilmek istiyenlere ve sahip olduğu sırları çözmeye can atanlara alternatif bir yol haritası çizecek. Doğal olarak meraklı, ruhsal bilgeliği ve ezoterik bilgiyi yutmak için doyumsuz bir arzusu olanlar internet üzerinden sürekli olarak ders alarak, web seminerleri izleyerek, kitap okuyarak ruhunu doyurmanın yolunu arayacak.

Kitlelerin ilgi alanlarını ve yönelimlerini sene boyunca detaylıca inceleyen Pinterest; Protection crystals, Manifestation techniques, Fantasy map making, Visualize your highest self ve Zodiac sign facts yöntemlerine olan ilginin geçtiğimiz senelere oranla %100 arttığını söylüyor.

Farklı fikirlere ve inançlara olan saygımız ve açık fikirliliğimiz cepteyse, ‘Korunma Kristalleri’ ile başlayarak ruhani dünyaya dalalım. Yaklaşık 6 bin yıllık geçmişi ile kristaller kusursuz desenlere sahiptir ve her birinin kendine özgü enerjisi vardır. Kristaller titreşim yolu ile çalışır ve bize ruhsal ve bedensel rehberlik ederler, enerji blokajlarını ortadan kaldırabilirler. Çakra sistemimiz için önemlidirler. Evinizde, ofisinizde ya da takı olarak enerji veren kristalleri bulundurmak yüksek frekansları sayesinde kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlar.

*Örneğin güçlü bir enerji temizleyici olan sitrin taşı, negatif enerjiyi, pozitife dönüştürme gücüne sahiptir.

*Ametist yüksek şifa gücü sayesinde sizi zihnin karmaşasından uzaklaştırırken, ruhunuzu dinginliğe davet eder.

*Yatak odası enerjisi açısından kristaller, uykuya yardımcı olmak için rahatlatıcı, meditatif bir kalite sağlar. Selestit rahatlatıcı, sakinleştirici, kaygıyı hafifletici bir kristaldir, huzurlu bir gece uykusu sağlar.

*Ofisinizde daha fazla güven ve bereket için Pirit zenginlik, bolluk, kariyer sağlayan bir kristaldir.

*Kapının hemen dışına yerleştirilen Siyah turmalin negatif enerjileri, ağır enerjik toksinleri emer ve evinizi korur.

*Kristalleri temizlemek ve şarj etmek için dolunayın ışıkları en etkili zamandır. Dolayısıyla kristallerinizi, yeni isteklerinize hizmet etmeye hazırlamak için dolunay ritüelleri yapabilirsiniz.

Zodiac sign facts; ise astrolojide bulunan 12 burca sahip insanların davranışlarının, tutumlarının, tutkularının, güçlü yanlarının ve zayıflıklarının kılavuzudur.2021’de burcumuza göre hayatımıza yön vermeye başlayacağız.  Dekorasyon tercihimiz, kıyafet seçimimiz, yemek seçiçimiz, aylara göre şanslı günlerimiz, bize uygun renkler alışveriş alışkanlıklarımıza, işe başvuru günümüze, sevgili seçimimize dahi yön verecek.

Son olarak Manifestation tekniği; arzunuzu görselleştirmek ve onu gerçeğe dönüştürmek için hayal gücünüzü kullanmak anlamına gelir. Kısacası hayalleri gerçeğe dönüştürmek demektir ve çekim yasasının merkezinde yer alır. Çekim yasasına dayanarak, üzerinde düşündüğünüz her şeyi gerçekliğinize çekersiniz. Bu tekniklerden bir örnek vermem gerekirse; ‘Senaryo yazma’, zihninizi şu anda dilediğiniz şeyin çoktan gerçekleştiğini düşünmek için kandıran gelişmiş bir çekim yasası tekniğidir. Basitçe ifade etmek gerekirse, senaryo yazma, sanki olmasını istediğiniz şeye zaten sahipmişsiniz gibi hayatınızı yazarken tanımladığınız bir tekniktir. Doğru yapıldığında, sonuçlar o kadar akıllara durgunluk veriyormuş ki piyasadaki en güçlü çekim yasası aracı olabilirmiş. Biz söyleyenlerin yalancısıyız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir