MCDONALDS
Ambalaj,  Genel,  Grafik,  Marka,  Yeme-İçme

Mc DONALD’S DAN ÜRÜN ODAKLI AMBALAJ TASARIMLARI

McDonald’s, yeni seneye markanın “eğlenceli bakış açısını” yansıtan yeni grafik ambalajıyla giriş yaptı.

3 yıl aradan sonra ambalajını yenileyen McDonald’s bu proje için Kreatif ajans Pearlfisher ile çalıştı.

Geçtiğimiz aylarda Burger King’in güçlü illüstrasyonlar içeren ambalajlarının  öncülüğünde yeniden markalaşmasının hemen ardından McDonald’s da cesur grafikleri ve canlı renkleriyle yenilediği ambalajlarıyla dikkat çekmeyi başardı. Her öğenin en tanınabilir ve  ikonik yönünü gözler önüne serecek şekilde tasarlanan  ambalajlarla marka bilinirliliğini vurgulamak esas alınmış.

Pearlfisher’ın kreatif direktörü Hamish Campbell, “McDonald’s markasının doğuştan gelen neşesini yansıtan ve benzersiz menü öğelerinin kendi adına konuşmasına izin veren ambalajlar tasarladığımız için  çok heyecanlandık” dedi.

 Burger King’in retro görünümünü de benimseyen McDonald’s, parlak grafikleri ve cesur tipografisiyle ambalajların işlevsel, minimal ve eğlenceli olmasına  özen gösterdiklerini vurguluyor.

Müşterileri ve ürünü paketleyenler için tanınması daha kolay ambalajlar hedefleyen MacDonald’s paketlere bakılarak hangi ürünün nereye ait olduğunun kolayca tahmin edilmesini sağlıyor.

Bunu yaparken ambalajda yeralan mesajlar yerine ürünlerin grafik yaklaşımlarını kullanıyor. Örneğin Big Mac’in ambalajı hamburgerin içeriğini sembolize ediyor. Filet-O- Fish’de soğuk mavi dalgalar göze çarpıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir