holographic
Ambalaj,  Genel,  Grafik,  Renk,  Tasarım,  Trend

HOLOGRAPHIC VIBES

Metalik öğelerin gökkuşağı renkleri ile buluşmasından ortaya çıkan,  tasarım dünyasını kasıp kavuran göz alıcı Holografik trendden bahsetmek istiyoruz. Bu akım son zamanlarda eserlerine büyüleyici ve göz alıcı bir dokunuş katmak isteyen sanatçılar tarafından gündeme getirildi ve bolca kullanılır oldu.

Işığın ve pırıltılı efektlerin yardımıyla kreasyonlarını birer şaheser kıvamına getiren markalar iddialı giyinen, dikkat çekmeyi seven moda severler için podyumu  ele geçirdi.

Fütüristik  çizgisi sebebiyle yanlış uygulandığında uzaylılarca kaçırılmayı bekleyen birine benzeyeceğiniz için bu trend hakkında işte size bir kaç ipucu;

Daha lüks ve ağır bir görünüm için, holografik efektli parçanızı lacivert veya bordonun tonlarıyla eşleştirin.

Daha az iddialı bir stil için siyah taytlarla holografik bir üst kombinleyin. Koyu renk bir kot pantolon bile holografik bir bluzla giyildiğinde sofistike görünür.

Elbiseler için ya tam baskılı ya da en az bir holografik deseni olan bir elbise satın alın.Kombin genelinde minimum aksesuar kullanın.

Metalik tonlar ve  parlak kumaşların yardımıyla fütüristik bir görünüm elde edebilirsiniz. Makyajınız buna göre daha az iddialı olsun.

Dokulu holografik malzeme farklı ışık oyunları yarattığından çeşitli efektler yaratmak için kıyafetinize pileler ekleyin.

Metalik öğeler bu trendi vurgulamak için birebir. Altının ve gümüşün haricinde rose ve bakır ile bir araya getirin ve bunu tek bir parça için kullanın, örneğin ayakkabınızda..

Kıyafetlerinizde bu trendi uygulayacak kadar cesur hissetmiyorsanız iddialı aksesuarlar da aynı etkiyi verecektir. Bu aksesuarları  nötr giysilerle bir araya getirin. Örneğin, holografik bir çanta yeterli olacaktır.

Eğer kostüm giymiş gibi görünmek istemiyorsanız iki farklı holografik deseni kesinlikle birlikte giymeyin.

Son zamanlarda hazır hepimiz evde daha fazla zaman geçiriyorken saçlarda iddialı denemeler yapmanın  tam zamanı. 

Renkli saçlar, son yıllarda asi gençlikten özgür ruhlu üniversite öğrencisine, iş kadınlarından, annelere kadar yayıldı.  Toplumsal algıdaki bu değişim ve kolay uygulanabilir ürünler sayesinde trendleri denemek daha eğlenceli oldu.

Kalabalığın arasından sıyrılmak için dudaklara, yanaklara, göz kapaklarına veya tırnaklara holografik bir görünüm kazandırın.

Son zamanların en büyük ambalaj tasarım trendi açık arayla Holografik.  Bu trend, tasarımcıların büyüleyici bir etki için havalı grafikleri, siyah & beyaz arka planlar ve çok renkli metallerle birleştirmesiyle ortaya çıkıyor.Tasarımcılar tasarım odaklarını işlevden estetiğe doğru zorluyor. Renk, illüstrasyon, form ve diğer tasarım öğelerindeki heyecan verici eğilimler, markaları rekabetin karmaşasından kurtulmak için ürünlerin raflarda öne çıkmasını sağlayan, ışık oyunlarıyla tüketiciyi cezbeden ambalaj tasarımları tercih etmeye itiyor.

Holografik trend iş kimliğinizi ve markanızın imajını belirten kurumsal kimlik tasarımında da iddialı duruşuyla iş bağlayan kartvizitlere dönüşüyor.

Barselona merkezli Six N.Five stüdyosu, İskandinav tasarımı mobilyaları 3D tekniği ile Holografik malzemeler kullanılarak geleceğe taşıyor.

Tek bir duvarınıza uygulayabileceğiniz hologram sticker ile yada banyonuzda kullanacağınız duş perdesiyle mekana enerji ve ışık oyunları katabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir