chanel
Dijital,  Genel,  Marka,  Teknoloji

CHANEL, YAPAY ZEKA DESTEKLİ UYGULAMASINI TANITTI

Chanel;  çevrenizdeki nesneleri (çanta, çiçek, ayakkabı) taramanıza ve ardından ona uyan en yakın ruj tonunu bulmanıza izin veren bir aplikasyon  yarattı.

Güzellik ve teknoloji sektörleri işbirliği yapmaya  devam ettikçe, kişiselleştirilmiş cilt bakımı ve kozmetik ürünleri de giderek daha yaygın hale geliyor. Bu, özel istekleri ve talepleri olan müşteriler için harika bir haber.

Chanel Lipscanner, CX Lab ve Make UP Creation Studio arasındaki bir işbirliğinin sonucu olan bu özel aplikasyon yapay zeka teknolojisi kullananılarak tasarlanmış. İster birinin dudaklarında ister en sevdiğiniz çantanın renginde olsun, bir tonu tanımlamak için telefonunuzun kamerasını kullanmanızı sağlayan yeni Lipscanner uygulaması size en yakın ruj eşleşmesini göstermek için herhangi bir rengi taramanıza olanak tanıyor ve markanın kapsamlı koleksiyonundan bu ruj tonunu bulmanızı sağlıyor.

Hatta sonrasında sepetinize eklemeden önce beğenip beğenmediğinizi görmek için ruju sanal olarak denemenizi de sağlıyor .

Her ne kadar dijital makyaj denemeleri yeni olmasa da, Sephora, Benefit ve güzellik ve kozmetik alanındaki diğer birçok büyük marka kendi versiyonlarını yapmış olsa da Chanel, dünyanın en büyük markalarından biri ve Instagram’da gördükten sonra beğendikleri şeyin tam ürün numarasını bulmayı isteyecek büyük bir hayran kitlesine sahip.

Bir dahaki sefere beğendiğiniz bir dudak rengini fark ettiğinizde, Chanel’in ruj yelpazesinde karşılık gelen tonu bulmak için AI’yı hızlıca kullanabilmeniz için bu aplikasyonu şu anda Apple mağazasında ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir