athflow
LIfestyle,  Trend

ATHFLOW

Ofis için yeterince profesyonel, yoga matı için yeterince esnek ve kanepe için yeterince rahat.”

Geçtiğimiz senelerden itibaren kitlelerin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda şekil değiştiren ama özünü asla kaybetmeyerek, çıkış amacına sadık kalan Athleisure yani  2021deki yeni ismiyle Athflow trendi. 

Kısaca Athleisure’dan bahsetmek gerekirse, “Athleisure”, İngilizce ‘atletik’ ile ‘boş zaman’ anlamına gelen ‘leisure’ın kelimelerinden ortaya çıktı. Sadece spor salonlarında giydiğimiz, spor çantalarında unutup aylar sonra çıkardığımızda harika kokularıyla! bizi selamlayan sporcu kıyafetleri, üstler ya da taytlar bir süredir gündelik yaşamımızın bir parçası oluverdi.

 Athleisure modasının bu kadar kabul görmesinin  sebebi ise insanların son yıllarda  hayatın her alanında doğallıktan yana olması. Çaba göstermeden,klişe  kalıplara takılmadan, içinde gün boyu rahat hissettiren kıyafetlere yöneldiler.  2021’in top trendleri arasında yer alan “Athflow” ise bu trendin daha dökümlü, şık  versiyonunu diyebiliriz.

Pandemi sürecinde evlere kapandığımız bu dönemde gardroplarımıza yabancılaştığımız bir gerçek.  Pijama ve bol eşofman altları ile bakkala indiğimiz, köpek gezdirmeye çıktığımız, ani gelişen zoom toplantısı için pijama üstüne gömlek geçirdiğimiz günler hepimizi zorladı. 2021’de ofise dönüş başlayacak olsa da kafalarda aynı soru olacak gibi. Bu rahatlıktan neden vazgeçeyim? Athflow akımının özü tam da bu soruya dayanıyor,”Ofis için yeterince profesyonel, yoga matı için yeterince esnek ve kanepe için yeterince rahat kıyafetler istiyoruz.

Bu endişeyle harekete geçen  markaların  koleksiyonlarına bakarsanız, dar kotların yerini bol dökümlü örgü jogging pantolonlar ve üstlerin aldığını görebilirsiniz.  Tulumlar da haliyle yükselişte. Normal hayata ve ofise dönüşün eskisi gibi olmayacağı kesin. İşte  Athflow ve Athleisure melez trendinden bir kaç örnek…

*Bu akım, yalnızca ışıltı parçaların spor kıyafetlerle birleşmesiyle değil spor yada yoga yaparken giydiğiniz parçaların, sokak stiline ve ofis hayatına uyarlanmasıyla da oluşuyor. Spor kıyafetlerinize ekleyeceğiniz birkaç  parçayla hem evde giyebileceğiniz hem de  ofise giderken giyebileceğiniz kombinler oluşturmanız mümkün.

*Daha şık görünmek için içinde bir türlü rahat edemediğimiz kıyafetlere, alımlı olmak için gün boyu ayakları perişan eden stilettolara boyun eğilen günlere elveda. 

* Dar pantolonlar yerine esnek spor taytları, rahatsız edici sütyenler yerine vücudu  saran sporcu sütyenleri,  stilettolar yerine rahat spor ayakkabılar.

*Spor ve şık kombinler yaratmak için hafif kumaşıyla nefes almayı sağlayan spor taytınızın üstüne bir kazak giymek ya da bir ceket atıp evden çıkmak yeterli.

*
2021 ‘de konfor çok önemli ve bu,tepeden  tırnağa triko takımlar demek.

* Yeni rahat yaşam tarzına uygun olarak dış mekanlar için şişme montlar,  kapüşonlular ve yağmurluklar gibi spor kıyafetlere yatırım yapabilirsiniz.

*Kendall, Bella, Gigi ve diğer Victoria’s Secret modelleri artık spordan sonra değişme zahmetine girmiyor, bunun yerine akşam yemeğine gidecek olurlarsa topuklu ayakkabı ilavesiyle yoga pantolonlarıyla sokaklara çıkıyorlar.

*Victoria’s Secret, uzun zamandır dolgulu sütyenleriyle tanınıyor. Athflow trendinin yükselişi markanın dolgulu sütyen satışlarını azaltmasına bol çeşitli spor sutyeni tasarlamaya zorladı.

*BEYONCE ‘ADİDAS’ iş birliğiyle ortaya çıkan IVY PARK koleksiyonu 2021 tüketici isteklerinin hepsini 12 den vurmuş diyebilirim. Hem günlük hem spor giyimi harmanlamış. Spor ve şık görünüm, farklı ölçülere uygun çeşitlilik, renk skalasındaki eğlenceyi ve umudu tetikleyen seçimler,: bisiklet şortları,  spor sutyenleri, spor taytları, çoraplar, eşofmanlar,  örgü trençkotlar, bodysuitler,  elbiseler ve kemer çantalarla Athleisure ve Athflow trendlerinin temelini oluşturuyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir